
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 800 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 889 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 2.012816 mg |
| Features | High Temperature |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 5411
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.03941 | $0.39410 |
| 50 | $0.03512 | $1.75600 |
| 100 | $0.03129 | $3.12900 |
| 500 | $0.02625 | $13.12500 |
| 1000 | $0.02376 | $23.76000 |
| 3000 | $0.02009 | $60.27000 |
| 5000 | $0.01699 | $84.95000 |
| 10000 | $0.01436 | $143.60000 |
